07. září 2023

Ze Zlína ke studiu moderních dějin a zpět – beseda s Ondřejem Ševečkem (4. 10. 2023)

Ondřej Ševeček je historik narozeným ve Zlíně, který je mimo jiné autorem knih věnovaných moderním dějinám Zlína a koncernu Baťa (Zrození Baťovy průmyslové metropole, 2009; Tovární města Baťova koncernu, 2016). Od roku 2013 vede Filosofický ústav Akademie věd ČR a od roku 2022 bydlí s rodinou opět ve Zlíně. Zabývá se moderními hospodářskými a sociálními dějinami, především otázkami spjatými se studiem nadnárodních korporací, dějinami průmyslových měst a ekonomického a sociálního myšlení.

PhDr. Ondřej Ševeček, Ph.D. Filozofický ústav AV, ředitel, Praha, 25.1.2019,

Beseda bude věnována otázkám reflexe naší historie, které vyvstávají při přemýšlení nad dějinami konkrétních míst. Jde o otázky typu: Co lze vyčíst meziřádky knih věnovaných dějinám Zlína? Co se můžeme dozvědět o světě při studiu lokální historie? Můžeme se z dějin něčemu naučit a čemu? Případně, co nás vlastně historie učí a jaký má vztah historické poznání k naší současnosti a našim aktuálním problémům? 

Akce se koná s podporou Fondů EHP 2014–2021, bude z ní pořizován video a foto záznam.

Datum:
04. 10. 2023, 17:30
Vstupné :
150,00 Kč
Místo konání :
Zikmundova vila
Přístup do vily možný od :
17:15 h (horní i spodní brankou)
Parkování :
Vila je přístupná pouze pro pěší. Pro parkování využijte volná místa v ulici Pod Nivami nebo parkoviště u MHD Cigánov.
Počet volných míst:
22/30

Chcete dostávat zprávy o dění v Zikmundově vile?

  Otevírací doba

  Areál Zikmundovy vily je přístupný v čase vypsaných prohlídek nebo v době konání veřejných akcí, a to pouze pro osoby s platnou vstupenkou. Tu lze zakoupit výhradně online na těchto stránkách (neplatí u událostí, kde je uveden volný vstup).

  Areál Zikmundovy vily

  Kontaktní formulář

   * povinné údaje