30. ledna 2024

“Příběh Jakuba Bryndy: Z Hanzelkových cest ke starostování v Nelahozevsi” (beseda 15.února)

Letošní cyklus „Setkání na koži“ otevřeme v únoru s naším prvním hostem – Jakubem Bryndou, vnukem známého cestovatele Jiřího Hanzelky. Právě 15. února uplyne již 20 let od úmrtí této výjimečné osobnosti a nejlepšího přítele Miroslava Zikmunda.

Ponořme se do světa vzpomínek a inspirací, které právě Jakub čerpal z neobyčejných příběhů svého dědečka. Tato diskuse není jen o minulosti, ale o odkazu, který se dotýká současnosti – o vzájemném poznání a rodinných vazbách.

 V druhé části naše beseda přejde k Jakubově současné roli starosty středočeské obce Nelahozeves. Poznáme jeho cestu do veřejného života, motivace, které ho vedly kandidovat na funkci starosty. Probereme výzvy, kterým čelí při správě malebné obce nedaleko velkoměsta. Jak se vypořádává s moderními tématy, jako je urbanizace a environmentální problémy? Jakou roli hraje kultura ve společnosti a jak je to specifické pro Nelahozeves? 

 Povídání s Jakubem Bryndou budou důvodem k úvahám, jak osobní příběhy a rodinné dědictví ovlivňují leadery veřejného života a jak tedy i rodinné zázemí leaderů ovlivňuje společnost jako celek. Přijďte objevit, jaký dopad mohou mít osobní zkušenosti a historie na formování našeho společenského světa

Akce se koná s podporou Fondů EHP 2014–2021, bude z ní pořizován foto záznam.

Datum:
15. 02. 2024, 17:30
Vstupné :
150,00 Kč
Místo konání :
Zikmundova vila
Přístup do vily možný od :
17:15 h (horní i spodní brankou)
Parkování :
Vila je přístupná pouze pro pěší. Pro parkování využijte volná místa v ulici Pod Nivami nebo parkoviště u MHD Cigánov.
Počet volných míst:
13/28

Chcete dostávat zprávy o dění v Zikmundově vile?

  Otevírací doba

  Areál Zikmundovy vily je přístupný v čase vypsaných prohlídek nebo v době konání veřejných akcí, a to pouze pro osoby s platnou vstupenkou. Tu lze zakoupit výhradně online na těchto stránkách (neplatí u událostí, kde je uveden volný vstup).

  Areál Zikmundovy vily

  Kontaktní formulář

   * povinné údaje