02. června 2022

62. Zlín Film Festival – tentokrát i v Zikmundově vile

Ve dnech 26. června – 1. července 2022 Zlín po dvaašedesáté ožil filmem pro děti a mládež. Díky podpoře Fondů EHP se letos program filmových profesionálů odehrával i v prostorách Zikmundovy vily.

Domov cestovatele Miroslava Zikmunda si přišlo v průběhu Zlín Film Festivalu prohlédnout téměř 80 hostů. Kromě herců, producentů a festivalových porotců do vily zavítal například trojnásobný mistr světa a bývalý světový rekordman v desetiboji, Tomáš Dvořák, konzulka Ukrajiny, paní Anna Proshko nebo Michal Stehlík a Martin Groman, kteří v průběhu prohlídky natočili speciální díl svého podcastu Přepište dějiny.

Zikmundova vila má k audiovizi blíž, než se na první pohled může zdát. Projektant domu, firma Baťa a. s. v čele s Janem Antonínem Baťou postavila ve Zlíně vlastní filmové ateliéry. První obyvatel vily, okresní hejtman Josef Januštík byl členem výboru prvních zlínských Filmových žní a členem čestného výboru jejich druhého ročníku. První soukromý majitel domu na Nivách, Elmar Klos, se živil jako filmový režisér a scenárista. Za snímek Obchod na korze byl i se svým kolegou Jánem Kadárem oceněn soškou Oscara. Ve filmové tvorbě, ovšem tentokrát v oblasti cestopisu a reportáží, měl významné postavení i druhý majitel vily, Miroslav Zikmund, který společně s parťákem Jiřím Hanzelkou natočil 4 celovečerní a 147 krátkých filmů. Festivaloví hosté se tak měli možnost seznámit nejen s unikátní architekturou, ale také s historií filmové tradice, která má ve Zlíně bezmála 100 let.

Chcete dostávat zprávy o dění v Zikmundově vile?

  Otevírací doba

  Areál Zikmundovy vily je přístupný v čase vypsaných prohlídek nebo v době konání veřejných akcí, a to pouze pro osoby s platnou vstupenkou. Tu lze zakoupit výhradně online na těchto stránkách (neplatí u událostí, kde je uveden volný vstup).

  Areál Zikmundovy vily

  Kontaktní formulář

   * povinné údaje