Michaela se však ve své práci nezaměřuje pouze na umění jako takové, ale i na jeho hluboký vztah k člověku a prostředí, ve kterém žije. Věří, že kultura není izolovaným fenoménem, ale komplexním souborem historických, sociálních a estetických souvislostí, které utvářejí náš svět.
✨ Jak ovlivňuje umění naši identitu?
✨ Proč je kulturní prostředí zásadní pro společnost i jednotlivce?
✨ A jaké fascinující zkušenosti si přivezla z prestižních světových institucí?
O tom všem si budeme povídat s Michaelou Šetlíkovou v rámci tradičního Setkání na koži v Zikmundově vile.
Michaela Šetlíková:
V letech 1990–1996 žila částečně v USA, ve Washingtonu D. C. a v N. Y .C, kde patřila k diplomatickému sboru, pracovala na poli kulturním, a mohla tak porovnávat různé životní styly a získávat vhled do jiné kultury. Ve Spojených státech pracovala mj. na State Departmentu, Washington, D. C., ale především ve Smithsonian Institutu, kde se podílela na akcích v sekci „cestujících výstav“. Spolupracovala i se soukromými galeriemi, třeba s Guggenheimovým muzeem v New Yorku.
V Čechách pracovala v 80. letech v Uměleckoprůmyslovém muzeu v oddělení textilu, což jí umožnilo nahlédnout do dobových materiálů. Její zájem je v umění spíše antropologického rázu. Po návratu do České republiky pracovala pro soukromé galerie, sběratele umění a věnovala se publicistické činnosti Píše úvodní slova k výstavám, scénáře ke kulturním pořadům atd. V roce 2023 ji vyšla kniha o Mužské módě a životním stylu začátku 20.století : Muži a gentlemani.
V současné době spolupracuje s galeriemi a s aukčními domy, kde vykonává kurátorsko-konzultantskou činnost. Přednáší na FF UK a humanitně zaměřených vysokých školách.
V současnosti žije a pracuje v Praze.
Beseda je součástí přednášek Inspirativní ženy za finanční podpory statutárního města Zlín a Zlínského kraje.