04. října 2022

Rembaranka 1969: S pragovkou k protinožcům (beseda 12. 10. 2022)

Expedice Rembaranka 1969 (zdroj: Petr Slinták)

V roce 1969 vyrazila skupina českých vědců na výzkumnou a dokumentační expedici do odlehlého území Austrálie obývaného kmenem Rembaranků. Několikaměsíční etnografický průzkum přinesl jedinečné svědectví i sbírkový materiál. Po návratu expedice do Československa vzniklo několik dokumentárních filmů a realizována řada výstav. Po utužení politických poměrů však zavládlo informační embargo. Díky nedávnému objevu pozapomenutých filmových materiálů však odkaz expedice Rembaranka 1969 znovu ožil. I o něm budou při setkání v Zikmundově vile diskutovat: televizní redaktor a dramaturg Milan Švihálek, etnolog Petr Kostrhun z Moravského zemského muzea a v roli moderátora filmový historik Petr Slinták.

Příchod do vily možný od 17:15 h (ke vstupu lze využít spodní i horní branku).

Z akce bude pořizován videozáznam a fotografie.

Parkování: Využijte parkoviště u zastávek MHD na Cigánově nebo volná místa v ulici Pod Nivami. Parkování přímo u vily pro osoby s omezenou schopností pohybu je možné po domluvě předem.

Akce se koná s podporou Fondů EHP 2014–2021.

Datum:
12. 10. 2022, 17:30
Místo konání :
Zikmundova vila
Počet volných míst:
20/20

Chcete dostávat zprávy o dění v Zikmundově vile?

    Otevírací doba

    Areál Zikmundovy vily je přístupný v čase vypsaných prohlídek nebo v době konání veřejných akcí, a to pouze pro osoby s platnou vstupenkou. Tu lze zakoupit výhradně online na těchto stránkách (neplatí u událostí, kde je uveden volný vstup).

    Areál Zikmundovy vily

    Kontaktní formulář

      * povinné údaje