04. October 2022

Rembaranka 1969: S pragovkou k protinožcům (beseda 12. 10. 2022)

Expedice Rembaranka 1969 (zdroj: Petr Slinták)

V roce 1969 vyrazila skupina českých vědců na výzkumnou a dokumentační expedici do odlehlého území Austrálie obývaného kmenem Rembaranků. Několikaměsíční etnografický průzkum přinesl jedinečné svědectví i sbírkový materiál. Po návratu expedice do Československa vzniklo několik dokumentárních filmů a realizována řada výstav. Po utužení politických poměrů však zavládlo informační embargo. Díky nedávnému objevu pozapomenutých filmových materiálů však odkaz expedice Rembaranka 1969 znovu ožil. I o něm budou při setkání v Zikmundově vile diskutovat: televizní redaktor a dramaturg Milan Švihálek, etnolog Petr Kostrhun z Moravského zemského muzea a v roli moderátora filmový historik Petr Slinták.

Příchod do vily možný od 17:15 h (ke vstupu lze využít spodní i horní branku).

Z akce bude pořizován videozáznam a fotografie.

Parkování: Využijte parkoviště u zastávek MHD na Cigánově nebo volná místa v ulici Pod Nivami. Parkování přímo u vily pro osoby s omezenou schopností pohybu je možné po domluvě předem.

Akce se koná s podporou Fondů EHP 2014–2021.

Do you want to receive news about the events in Zikmund's villa?

  Opening hours

  The grounds of Zikmund's Villa are accessible during scheduled tours or during public events, and only for persons with a valid ticket. This can only be purchased online on these pages (does not apply to events where free entry is listed).

  Area of Zikmund's villa

  Contact form

   * required fields